cnk
  • EZ
  • 22/06/2021 - 10:41
  • Wydarzenia

Centrum Nauki Kopernik wraz z Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach zapraszają 15 i 16 czerwca o godzinie 17.00 na pokazy naukowe skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. To krótkie spektakle z udziałem widowni obfitujące w zaskakujące doświadczenia, ciekawe obserwacje, emocjonujące wyzwania i wciągającą zabawę. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią ambitną i niestandardową rozrywkę. Każdy pokaz składa się z serii połączonych tematycznie eksperymentów angażujących publiczność. Doświadczenia są uzupełnione sporą dawką wiedzy naukowej i obficie okraszone poczuciem humoru.

 

O!Świecenie

Wiek odbiorcy: 11+

Zobacz świat w niekolorze. Sprawdź, czym jest światło i co zawdzięczamy barwom. Na scenę zapraszamy światło, które nie tylko oświetla naszych prowadzących, ale także odgrywa kluczową rolę w prezentowanych doświadczeniach. W trakcie pokazu poszukamy odpowiedzi na pytanie, czym właściwie jest światło. Zobaczymy, co da się zrobić z kolorami i dzięki kolorom. Sprawdzimy także, czy da się odkryć naturę światła za pomocą... zepsutego telewizora.

 

Umysł przyłapany!

Wiek odbiorcy: 11 +

Zapraszamy na pokaz o …Was samych! Niektórzy stwierdzą, że już wszystko na swój temat wiedzą. Ale czy na pewno? Gwarantujemy, że nie. Przekonajcie się, jak iluzjoniści oraz spece od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu, oraz jak różnorodnie postrzegamy otaczający nas świat.

 

Muzyka

Pokaz nieograniczony wiekowo

Spójrz na muzykę okiem fizyka i przekonaj się, że wszystko może być instrumentem. Dołącz do naszej orkiestry!

 

Ciśnienie

Wiek odbiorcy: 12 +

Zbadaj z nami zjawiska związane z pogodą. Dowiedz się, co ma wspólnego atmosfera ze skórką jabłka i dlaczego w górach łatwiej o zadyszkę. Ile waży powietrze, które jest nad nami? Dlaczego w górach łatwiej o zadyszkę? Czemu alpiniści nie mogą odpocząć przy szklance mocnej herbaty? Nie zwracamy uwagi na wiele zjawisk, które codziennie obserwujemy. Czas to zmienić. Pokaz wyjaśni to w obrazowy i zabawny sposób.

 

Każdy z pokazów trwa 30 minut.

Aby zgłosić się na pokaz wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Wypełnij formularz

 

Kontakt:

tel. 87 564 22 34 e-mail: akademia@park.suwalki.pl