• EZ
  • 18/02/2020 - 12:11
  • Wydarzenia

Nikt nie jest w stanie przeprowadzić tych zmian na własną rękę. Tylko razem, jako mieszkańcy i instytucje, zarządy firm i pracownicy, każdy dokładając swoją wiedzę i potencjał, możemy stawić czoła globalnym wyzwaniom, jakimi są zmiany klimatyczne, walka ze smogiem czy gospodarka odpadami.

"Zielona Energia" to nie tylko prąd i ciepło wytwarzane z odnawialnych źródeł. To może przede wszystkim siła woli do zmian nawyków, nowe spojrzenie na surowce czy procesy produkcji, zejście z utartej ścieżki, jaką przez dekady podążaliśmy, nie wątpiąc w paradygmat dynamicznego rozwoju gospodarki, nawet kosztem środowiska.

Oddychamy wszyscy tym samym powietrzem, a nasze odpady lądują na tym samym (coraz droższym!) składowisku. Wszystkich nas dotykają galopujące ceny energii elektrycznej. Będziemy więc też dyskutować o formach współpracy, efektywności klastrów, skali oszczędności, jakie może dać nam wspólne działanie.

Organizując naszą konferencję chcemy więc przede wszystkim wzbudzić szeroką dyskusję o stanie środowiska w Suwałkach, o sposobach jego ochrony w wymiarze indywidualnym i zbiorowym. Dlatego zapraszamy instytucje publiczne każdego szczebla, sektor prywatny i organizacje społeczne do włączenia się w debatę i plany działań.

Na drugi dzień konferencji zapraszamy starszych uczniów suwalskich szkół. Inspiracją do wsłuchania się w ich głos w czasie planowanej debaty oksfordzkiej jest 17-letnia Greta Thunberg nominowana właśnie do Pokojowej Nagrody Nobla. Wierzymy, że i nasza młodzież potrafi przemówić do społeczeństwa szczerym, przekonywującym głosem o ochronie środowiska naturalnego i do tego zaprosimy ją 20 marca. Będzie to też okazja do popularnonaukowych  wykładów czy pokazów, które nasi partnerzy będą mogli zaprezentować nawet 300-osobowej młodej publiczności na sali konferencyjnej Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach.

Zapraszamy Państwa do włączenia się w konferencję, przystąpienia do "eko-koalicji" instytucji, firm i mieszkańców, dla których Pogodne Suwałki są szczególnie cennym miejscem na planecie Ziemia. Tu zacznijmy zmianę.

Współorganizatorzy wydarzenia:

  • Miasto Suwałki
  • Stowarzyszenie Energia Miast
  • Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach
  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach

 

Rejestracja na wydarzenie:

https://app.evenea.pl/event/pogoda-na-zielona-energie-suwalki/