Kształtujemy kompetencje, wzmacniamy postawy

Projekt „ Młodzi przedsiębiorcy” zrodził się w odpowiedzi na liczne sygnały o konieczności przekształcenia edukacji przedsiębiorczej w szkołach na znacznie efektywniejszą. Park Naukowo Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach chce doprowadzić do zmiany w rozumieniu procesu uczenia się i organizowania środowiska edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży. Celem projektu jest kształtowanie postawy przedsiębiorczej uczniów i uczennic ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół średnich. Chcemy to osiągnąć poprzez gry i zabawy, aby nauczyć przyszłych przedsiębiorców otwartości, kreatywności, podejmowania wyzwań oraz ryzyka. Projekt „Młodzi przedsiębiorcy” zmienia przyszłość i sposoby myślenia kreując przyszłych zwycięzców – od przedszkolaków do przedsiębiorców. Celem naszej działalności jest edukacja, w ramach której pomagamy dzieciom i młodzieży rozwijać przedsiębiorczość i kreatywność, aby potrafiły w przyszłości podejmować samodzielne, często ryzykowne decyzje.

Service Image
revas

Innowatorzy Branżowej Przedsiębiorczości

Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach dołączył do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

Już od kwietnia uczniowie, którzy często odwiedzają Park mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą uczestnicy warsztatów. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

 

Wirtualny biznes – realne kompetencje

 

W wirtualnej rzeczywistości uczestnicy wcielą się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę produkcyjną lub usługową. Atrakcyjna forma wizualna, dostępności platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych. Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla uczestników naszych warsztatów pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej.

 

Istnieje możliwość wybrania odpowiedniej gry do profilu klasy lub zainteresowań uczniów w ramach Branżowych Symulacji Biznesowych. Uczestnicy mogą wcielić się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę jako:


👉 agencja eventowa 📣
👉 agencja interaktywna 📱
👉 biuro podróży 🏝
👉 biuro rachunkowe 💰💵
👉 fabryka łożysk ⚙️🔩
👉 firma remontowa 👨‍🔧
👉 firma transportowa 🚛
👉 restauracja 👨‍🍳👩‍🍳
👉 salon fryzierski ✂️ 💇‍♀️💇‍♂️
👉 salon kosmetyczny 💅
👉 salon masażu 💆‍♀️💆‍♂️
👉 serwis IT 💻🖥
👉 warsztat samochodowy 🚙🔧🔩

 

Trener jako mentor biznesu

 

Podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS trenerzy zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów na którą składa się nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa lecz również zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W Parku, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymała Pani Eliza Kupich.

 


Dzięki wdrożeniu Branżowe Symulacji Biznesowych, nasza instytucja dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.
Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.

Zapraszamy do kontaktu:

Eliza Kupich eliza.kupich@park.suwalki.pl