• PNTPW
  • 18/06/2019 - 11:22
  • Wiadomości

19 tysięcy złotych to wartość wszystkich nagród, które były przedmiotem rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych podczas konkursu zaPARKuj swój biznes, organizowanego 17 czerwca w Suwałkach. W kategorii indywidualnej uczestnicy walczyli o nagrody w wysokości 4 000 zł , 3 000 zł oraz 2 000 zł, natomiast w kategorii drużynowej wygraną było 10 000 zł z przeznaczeniem na wyjazd dla całej klasy drużyny zwycięskiej do Centrum Nauki Kopernik oraz Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.

 

Spośród 16 biznes planów, zgłoszonych w drodze naboru, do finałowego starcia przeszło 10 pomysłów, które zaprezentowały się podczas finału:

Logomiś – Aleksandra Sienkiewicz, Karolina Żylińska

Letnie kino z gwiazdami – bulwary suwalskie – Justyna Bogdan

Fototapetowe Love – Anna Skibowska

BISS – Piotr Staszkiewicz

Disco Rollers sp.j. – Gabriela Więcko, Natalia Raczyło

3D Candy – Mateusz Szymczyk

Lokalnie – Patryk Kwiatkowski

Knajpa na kółkach – Klaudia Kułakowska, Jolanta Brezgieł

Bramex – Michał Chlebus, Piotr Jarząbski, Mateusz Gościewski, Mikołaj Kłos

Meblon art. sp. z o.o. – Kinga Fisher i Anna Romatowska

 

Główną nagrodę i pierwsze miejsce zdobył pomysł biznesowy „ Letnie kino z gwiazdami – bulwary suwalskie” Justyny Bogdan  – uczennicy III LO w Suwałkach.  Start-up polega na otwarciu pierwszego w Suwałkach kina sezonowego na świeżym powietrzu. W skład tej usługi wchodzi przede wszystkim odtwarzanie i wyświetlanie filmów  z lat 20/30 i 40/50/60 na ekranie plenerowym, zapewnienie klientom miejsc do oglądania na specjalnych leżakach oraz sprzedaż drobnych przekąsek, a to wszystko w atmosferze suwalskich bulwarów.

II miejsce przypadło  Mateuszowi Szymczykowi z I Lo im. Marii Konopnickiej w Suwałkach za projekt biznesowy „3D CANDY”.

Pomysł polega na dostarczaniu usług z zakresu modelowania, skanowania oraz drukowania 3D za pomocą polimerów oraz czekolady. Przyszły przedsiębiorca przedstawił również własne realizacje zastosowania drukarki 3D na przykładzie własnego popiersia.

III miejsce, o którym zdecydowała publiczność zgromadzona na sali zajął Patryk Kwiatkowski również z III LO w Suwałkach z pomysłem „Lokalnie”. To aplikacja mobilna, która ma na celu wyeliminowanie niedogodności życia codziennego poprzez skupienie lokalnych przedsiębiorców oraz niezbędne informacje o nich w jednym miejscu.  Ma to na celu ułatwienie zarówno mieszkańcom jak i turystom korzystanie z zasobów lokalnych. Aplikacja ma za zadanie propagowanie oraz wspieranie rozwoju lokalnych firm, aby położy kres dominacji „sieciówek”.

 

Konkurs drużynowy to starcie 4 zespołów, które odpowiadały na pytania w formule „1 z 10”. Tegoroczną edycję Festiwalu Wiedzy zwyciężyli reprezentanci Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach: Aleksandra Sienkiewicz i Natalia Aniołowska.

 

Wczorajszy dzień rozpoczął się od Kawiarenki biznesowej, gdzie uczestnicy mogli zadać pytania parkowym przedsiębiorcom:

  • Adamowi Pogorzelskiego – Code& Pepper
  • Tomaszowi Kozikowskiemu – Uniqon
  • Piotrowi Kaplińskiemu – WT Machine, IR PARK
  • Joannie Konopko – Prognosis

 

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Suwałk oraz Młodzieżowa Rada Miasta Suwałk. Partnerzy konkursu to Reso Europa Service oraz Malow.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz wierzymy, że nagrodzone pomysły biznesowe zostaną w najbliższej przyszłości zrealizowane. Trzymamy kciuki!