• PNTPW
 • 02/04/2019 - 13:34
 • Szkolenia

W pracowni multimedialnej Parku realizowane są warsztaty Technologiczny senior - to bezpłatny kurs komputerowy skierowany do grupy 60 +.
Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia z zaplanowanych pięciu.

Program warsztatów

 • Podstawy obsługi komputera i internetu, zakładanie i użytkowanie poczty e-mail.
  Zapoznanie uczestników z rodzajami przeglądarek www ich konfiguracją i personalizacją, przydatnych skrótach klawiaturowych, wtyczkach i dodatkach ułatwiających użytkowanie. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się o zasadzie działania poczty e-mail, podstawowymi pojęciami dotyczącymi obsługi skrzynki elektronicznej. Uczestnicy przy asyście informatyka założą konta na wybranym portalu, wyślą maila do innego uczestnika.
 • e-Rejestracja na wizytę i leki z e-apteki.
  Uczestnicy kursu dowiedzą się jak zarejestrować się do lekarza, gdzie można sprawdzić liczbę osób oczekujących na poradę oraz pierwszy wolny termin.
 • Aukcje, zakupy, platformy handlowe oraz podstawy bezpiecznego surfowania
  Uczestnicy zostaną zapoznani z platformami zakupowymi i aukcyjnymi. Omówię podstawowe różnice pomiędzy portalami Allegro.pl, olx.pl, gumtree.pl. Szczególny nacisk zostanie położony na bezpieczeństwo zakupów oraz na zasady ochrony konsumentów stosowane przez poszczególne portale. Osoby, które będą chciały założyć swoje konto otrzymają pomoc przy jego tworzeniu. Na zajęciach omówione zostaną kwestie dotyczące polityki haseł, jak nie stracić dostępu do poczty, co to jest phishing, i jak rozpoznać czy strona, którą odwiedzamy jest na pewno autentyczna.
 • Wideo-rozmowy z bliskimi zagranicą, media społecznościowe.
  Uczestnicy kursu dzięki umiejętnościom zdobytym na poprzednich lekcjach samodzielnie wyszukają i pobiorą aplikację do wideo-rozmów Skype, zainstalują na swoim stanowisku i korzystając z podpowiedzi założą prywatne konto. Laptopy są wyposażone zarówno w kamerkę, jak i mikrofon, więc użytkownicy od razu będą mogli przetestować aplikację w działaniu. Uczestnikom zostaną zaprezentowane portale społecznościowe takie jak Facebook, oraz komunikatory Messenger, WhatsApp.